You are currently viewing فراگیری تکلم برای کودکان
فراگیری تکلم برای کودکان

فراگیری تکلم برای کودکان

در بسیاری از متدها، کسب مهارت گفتار و فراگیری تکلم برای کودکان مثل بالا رفتن از کوه می ماند. ️ممکن است که شما در مسیر صعود از کوه جایی توقف کنید و یا در یک مسیر صاف از کوه قبل از اینکه مسیر خود را ادامه دهید، بایستید.

در مورد کودکان نیز ممکن است یک کودک نیاز به صرف وقت بیشتر یا کمک برای گذر کردن از یک مرحله به مرحله دیگر در گفتار داشته باشد!

در قله‌ی کوه یک فردی که از تمام مهارت‌های محاوره‌ای برای ایجاد ارتباط به صورت مستقل استفاده می‌کند را شاهد خواهیم بود.

فراگیری تکلم برای کودکان

چرا این اتقاق می‌افتد؟

اگر شما از کودک بخواهید که از کلمات برای حرف زدن یا خواستن چیزی استفاده کند، مجبور هستید که به این قضیه همانند یک کوه نگاه کنید. ️در جاهایی باید صعود کنید و در جاهای دیگر باید استراحت کنید!

ممکن است به این قضیه نیاز داشته باشیم که مطمئن شویم که آیا کودک از پایه کوه بالا رفته است یا نه!(توجه و مرحله‌های پیش کلامی) ️البته قبل از اینکه ما بتوانیم به مراحل بالاتر کوه صعود کنیم!

قطعا ما نیاز به این داریم که مطمئن شویم که آنها رفتارها را شبیه به همان چیزی که باید تقلید کنند انجام می‎دهند یا نه، البته قبل از اینکه بتوانند صداها را تقلید کنند! ️این مورد البته به نحوه آواسازی نیز مرتبط است. ما از یک کودک نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که صد در صد یک حرف را در محاوره‌اش درست تلفظ کند، بدون اینکه مطمئن باشد که این حرف را به صورت تنها می‌تواند بیان کند.

بعد از اینکه کودک از مرحله ساختن جملات بلند عبور کرد، می‌بایست بتواند از افعال توضیحی و شرحی بیشتری در جملات خود استفاده کند.

البته نباید از مهارت درک مفاهیم و بازی کودک نیز غافل شویم، چرا که شما نمی‌توانید بدون اینها به قله کوه دست پیدا کنید!

یا شما می‎توانید در مورد موضوعی صحبت کنید که در موردش درکی ندارید؟ قطعا جوابتان منفی خواهد بود!

امیدوارم نکاتی که در مورد فراگیری تکلم گفته شد، برای شما گفته شد، مفید بوده باشد.

ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام ما 

گروه توانبخشی-آموزشی محیا

 

دیدگاهتان را بنویسید